Brzuszki w wodzie – zajęcia dla kobiet w ciąży

Dzięki ćwiczeniom w wodzie:

  • poprawia się samopoczucie,
  • łatwiejsze staje się kontrolowanie masy ciała
  • zmniejsza się ryzyko powikłań ciąży takich jak np. cukrzyca ciężarnych

Regularne ćwiczenia w ciąży mogą także przygotować Twój organizm do wysiłku podczas porodu, a także po urodzeniu dziecka. Zmniejszają się również objawy pojawiające się w ciąży takie jak: bóle kręgosłupa, żylaki czy zaparcia. Ćwiczenia w ciąży pomogą Ci także poradzić sobie z dolegliwościami, takimi jak mdłości i obrzęki kończyn dolnych. Uważa się również, że kobiety ćwiczące w czasie ciąży szybciej wracają do formy po porodzie i łatwiej przechodzą okres połogu.

Zwiększa się elastyczność mięśni, przy równoczesnym odciążeniu stawów i kręgosłupa. Poczujesz ulgę, a Twoje bóle zmniejszą się lub miną całkowicie. Ciało w wodzie jest o wiele lżejsze, dlatego ćwiczenia, które na sali sprawiają trudność lub nawet ból, w wodzie wykonujemy bez problemu. Ryzyko kontuzji podczas ćwiczeń w wodzie jest minimalne. 

Zajęcia w wodzie niwelują bóle kręgosłupa. Ćwiczenia te są bezpieczne zarówno dla dziecka, jak i dla przyszłej mamy, pod warunkiem, że ciąża przebiega prawidłowo. Warto jednak przed rozpoczęciem ćwiczeń, abyś skonsultowała się z lekarzem. Zajęcia w wodzie dla kobiet w ciąży przeprowadzane są pod okiem doświadczonego instruktora.